KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482030

nr 1548 2030

Irén Hilbert

(1872-1925), Ungern

Oljemålning, Irén Hilbert (1872-1925), Ungern, (Lám Árpádné). Kvinna på strand. Signerad. Olja på duk, 55x40 cm, yttermått inklusive ram: 70x56 cm

Irén Hilbert (Lám Árpádné), ungersk målare född i Budapest 1872, död 1925 i Budapest.

måndag 19 juni 2023
kl 19:30:21

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Irén Hilbert

Läs mer om Irén Hilbert